مهدکودک محیطی است که کودکان بیشتر روز را در آن سپری می‌کنند. از یک سو حضور در مهدکودک فرصتی استثنایی است تا کودکان در آن مهارت‌های آموزشی را فرا بگیرد ولی از سوی دیگر باید پذیرفت که اجتماعی شدن به انتقال ویروس‌ها و باکتری‌های مضر بین کودکان کمک می‌کند.
متاسفانه بسیاری از کودکان در مهدکودک بیمار می‌شوند. به حداقل رساندن آلودگی و باکتریایی در مکان‌هایی که کودکان رفت و آمد می‌کنند، بسیار مهم است و این مهم تنها از طریق نظافت مهدکودک امکان‌پذیر است.
شما نیز به عنوان کسی که که یک مهدکودک یا پیش دبستانی را اداره می کنید، باید سلامتی کودکان برایتان در اولویت اصلی باشد.

نظافت مهدکودک

اهمیت نظافت مهد کودک

والدین در انتخاب مهدکودک به تمیزی اهمیت زیادی می‌دهند

برای یک کودک گذراندن ساعات زیادی در روز با همسالان فرصتی برای یادگیری و اجتماعی شدن است. بدیهی است که معیارشان در انتخاب مهد کودک حرفه ای بودن وشایستگی کارکنان (معلمان، کارکنان، دستیاران) است ولی محیطی که کودکانشان در آن قرار است، آموزش ببینند نیز بسیار مهم است. والدین به تمیزی محیط آموزشی به عنوان یکی از معیارهای انتخاب مهدکودک توجه ویژه‌ای دارند.

نظافت مهدکودک از انتشار بیماری جلوگیری می‌کند

تمیزکردن منظم مهدکودک یک اقدام ایمنی مهم در برابر عوامل بیماری زا است و از گسترش بیماری جلوگیری می‌کند.
شستشو و ضد عفونی اسباب بازی‌ها (بهتر است اسباب بازی ها شسته شوند تا ضد عفونی)، شستن مکرر دسشتشویی و ضد عفونی کردن محل‌هایی که با تماس مکرر دست همراه است در زمان شیوع ویروس در جلوگیری از شیوع بیماری موثر است.
به نظر می‌رسد ساده‌ترین راه حل پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها و محافظت از کودکان در برابر میکروب‌ها و باکتری‌ها – نظافت مهدکودک بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن و مضر باشد.

به نظر میرسد ساده‌ترین راه حل پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها و محافظت از کودکان در برابر میکروب‌ها و باکتری‌ها – نظافت مهدکودک بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن و مضر باشد.

نظافت مهدکودک

ایجاد تمرکز

کاملا بدیهی است که یک محیط به هم ریخته تمرکز را از بین می‌برد و آموزش را مختل می‌کند. بودن در یک محیط منظم و تمیز باعث حفظ تمرکز می‌شود و معلمان و کارکنان نیز در یک محیط منظم عملکرد بهتری دارند.