loading

خدمات باغبانی

دانش باغبانی

خدمات باغبانی ، دانش و فن بررسی و پژوهش در میوه شناسی، سبزی شناسی، گل شناسی، فضای سبز پارک‌ها و بوستان‌ها و محیط زیست و همچنین استفاده از محصولات باغبانی در صنایع غذایی است.

باغبانی به معنای علم کاشت و پرورش گیاهان زینتی؛ گیاهان دارویی و درختان میوه و طراحی فضای سبز فضای سبز یا همان Landscape engineering شاخه‌ای از علوم باغبانی است.

که در کارشناسی ارشد باغبانی ارائه می‌گردد. با پیشرفت شهرنشینی توجه به کاشت گیاهان زینتی در شهرها هم به عنوان زیبایی آن ضروری به نظر می‌رسد.

اجرای خدمات باغبانی فعالیت، هنر یا پیشه رویاندن گیاهان است. باغبانی پیرامون خانه و مسکن افراد و در مکانی به نام باغ یا باغچه صورت می‌گیرد. باغ ها بیشتر در نزدیکی مناطق خوش آب و هوا یا سرسبز جای دارد، یا در پیرامون شهرها و روستاها.

باغچه‌ها نیز در حیاط خانه‌ها یا کنار خیابان ها ساخته می‌شوند، ولی ممکن است گاه در بالای پشت بامها، پیش‌سراها، ایوانک‌ها، گلشنه‌ها (فلاورباکس‌ها) یا نورخانه‌ها (پاسیوها) هم ساخته شوند.

طرح باغچه و یا باغ:

یک باغبان خوب همانند ارشیتکت نیاز دارد که باغ و یا باغچه خود را طراحی کند. دقت در طراحی زحمات کار باغبانی را کاهش و میزان تولید و در آمد را افزایش می دهد.

گیاهانی که مدت زمان رشد آن ها زیاد است و دیر تر رشد می کنند در جای بکارید که با گیاهان دیگر و محصول برداری و مراقبت از گیاهان زود بازده تداخل نکند.

گیاهان بلند و بالا رونده مثل گوجه فرنگی (روی داربست) و لوبیا و ذرت در شمال باغچه بایستی کاشته شوند. جایی که سایه این گیاهان روی دیگر گیاهان نیافتد (مانند:  تربچه کاهو  ،سیر  ،نخود فرنگی) همچنن می توان در زمینی که گیاهان زود بازده کاشته می شوند متناسب با رشد آن ها 2 تا 3 بار اقدام به کاشت کرد اما با گیاهان مختلف !!! به این مطلب چرخش محصول گفته می شود. چرخش در کاشت محصولات کشاورزی کمک می کند که گیاه بیمار نشود و حشرات آن را مورد تهاجم قرار ندهند. در کاشت چرخشی می توان از گیاهانی نظیر نخود و چغندر (لبو) و فلفل دلمه و کدو استفاده کرد.

آماده سازی زمین و خاک:

در بسیاری از باغچه ها و باغات عمق خاک کم است و آب اضافی به راحتی تخلیه نمی شود و از نظر حاصلخیزی ایده آل نمی باشد. اگر زمین شما شرایط فوق را دارد بایستی تغییراتی در زمین و خاک خود انجام دهید. مسیر مناسب برای تخلیه آب ایجاد کنید و زمین را مرتب شخم بزنید. اگر زمین شما رسی سنگین است مواد ارگانیک به آن اضافه کنید . شن و ماسه و گچ کیفیت زمین شما را بهبود می بخشد موارد ارگانیک زمین های شنی را برای کاشت گیاه بهبود می بخشد.

برای افزایش کیفیت زمین و خاک رسی 2 تا 5 سانتی متر شن و ماسه و پنج تا 10 سانتی متر مواد ارگانیک روی سطح زمین پخش کنید (در اواخر زمستان و اوایل بهار) سپس زمین را بیل زده و زیر و رو کنید تا خاک رس  و موا د ارگانیک  و شن و ماسه به خوبی باهم مخلوط گردند. این کار بایستی چند سال تکرار گردد تا اینکه خاک شرایط فیزیکی مناسب را به دست آورد.

مواد ارگانیک می تواند شامل مواد کمپوست پوست درختان، سبوس برنج، ضایعات گیاهی و … باشد عمق شخم زمینی (بیل زنی) در هر بار که مواد ارگانیک به زمین داده می شود در حدود 25 سانتی متر باید باشد. همچنین اضافه کردن گچ ( سولفات کلسیم ) به زمین کشاورزی  به میزان 3 تا 4 کیلو گرم در هر 10 متر مربع و وقتی که زمین رسی و سنگین است مناسب می باشد.

وقتی شما مواد ارگانیک و شن و ماسه را به باغچه و باغ می دهید دقت کنید آفات گیاهی را به زمین وارد نکنید. شما می توانید با ادارات کشاورزی منطقه خود تماس حاصل کنید که در مورد وجود آفات گیاهی در زمین خود آزمایشاتی را برای شما انجام دهند.

هرگز روی زمین کشاورزی خیس و مرطوب کار نکنید. برای اندازه گیری اینکه زمین کشاورزی شما به اندازه کافی برای کار کردن روی آن خشک شده است مشتی از خاک را با انگشتانتان بردارید و کمی به آن فشار دهید تا ذرات خاک بهم بچسبد سپس دستان را باز کنید اگر کلوخه به آسانی خورد نشود خاک مرطوب بوده و برای کار کردن روی آن مطلوب نیست.

در خاک خوب نسبت به خاک کلوخه شده دانه ها بهتر جوانه می زنند. 

کود دهی:

کود دهی مناسب یکی دیگر از کار های مهم در باغداری و سبزی کاری است. مقدار کود مناسب و مورد نیاز گیاه بستگی به نوع خاک و گیاهی دارد که شما قصد پرورش آن را دارید خاک های مناطق مختلف در ایران از خاک ها شنی و ماسه ای در کوه پایه ها تا زمین های بسیار رسی در جنوب کشور و زمین های حاصلخیز در خوزستان متغیر است. رشد گیاهان در زمین های شنی معمولا با تزریق مواد ارگانیک خاک رس باید همراه باشد. زمین های  رسی سنگین که حاوی مقادیر زیادی مواد ارگانیک هستند دو تا چهار برابر زمین های شنی حاصلخیز هستند

خدمات باغبانی در منزل

خدمات باغبانی در منزل شرکت پارسه برتر شامل تمامی فعالیت های مرتبط آن از چمن زنی گرفته تا محوطه سازی  ، هرس درخت ، سمپاشی درختان  و نصب سیستم آبیاری  را پوشش می دهد. در ادامه چند مورد از فعالیت های تخصصی در این زمینه را برای شما معرفی خواهیم کرد.

1- محوطه سازی و زیباسازی : ساخت ایوان های سنتی و مدرن، پاسیو و بسیاری ایده های فوق العاده در زیبا سازی باغچه شماست.

2- مراقبت از باغ و هرس علف های هرز : از میان برداشتن علف ها هرز نه تنها زیبایی را به باغچه شما باز می گردانند بلکه قدرت رویش و سلامت گیاهان باغچه را نیز دوچندان خواهد کرد.

3- نصب و راه اندازی سیستم آبیاری و آب پاشی و تعمیرات آن ها : نصب سیستم آبیاری چمن ها و گیاهان یکی از اولویت ها برای حفظ و نگهداری باغچه در تمام فصول سال به خصوص فصل های گرم سال می باشد.

4- خدمات حصارکشی : شامل نرده های چوبی و فلزی، سایبان، ورودی باغ، حصارکشی و … می باشد.

5- خدمات کود دهی و خاک پوشی : این تکنیک یکی از اصول اولیه برای حفظ رطوبت خاک و بهبود شرایط خاک و گیاه است.

6- خدمات چمن زنی و بازسازی محوطه چمن کاری شده : استفاده از ابزارها و دستگاه های تخصصی و نیروهای حرفه ای مجموعه ما، زیباترین و سالم ترین چمن ها را در باغچه شما به نمایش خواهد گذاشت.

7 -خدمات درخت کاری و پاکسازی عمومی باغچه : چنانچه از نامش پیداست همه نیازهای عمومی یک باغچه را به شکلی تخصصی برآورده می سازد.

انواع خدمات باغبانی :

  • خدمات باغبانی منازل، ادارات و فضای سبز در تهران
  • کاشت درخت، کاشت گل، کاشت بوته و زیباسازی فضای سبز
  • کوددهی و پرورش گیاهان
  • هرس گل و گیاه، تعویض گلدان
  • بیل‌زنی باغچه، پاکنی درخت و تعویض خاک باغچه
  • گل‌کاری و چمن‌کاری فضای سبز
  • هرس درخت گردو، سیب، انگور، هلو، خرمالو، انار و انواع درختان مرکبات و تزئینی

کادر مجرب آقا و خانم دوره دیده در منازل، آپارتمان مسکونی، مجتمع ها، ادارات،
ویلاهای داخل شهر و خارج از شهر برای باغبانی، آبیاری، حرص و رسیدگی به
امور فضای سبز

021-72059