loading

نظافت ساختمان خود را به پارسه برتر بسپارید!

امروزه یکی از اصول پر اهمیت در زندگی اجتماعی، بهداشت محیط و محل زندگی‌مان است. نظافت و پاکیزگی مکانی که در آن زندگی می‌کنیم از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه رعایت نکردن نظافت محیط، اولین تاثیر منفی را بر سلامت افراد می‌گذارد.

تمیزی خانه، از تمیزی و نظافت راه‌پله، نظافت حیاط حیاط، نظافت پارکینگ و کلیه مشاعات ساختمان شروع می‌شود و سپس به نظافت داخل خانه می‌رسد. بنابراین به همان اندازه که نظافت منزل برایمان مهم است، نظافت مشاعات ساختمان نیز مهم است.

اولین جایی که هنگام ورود به ساختمان دیده می شود مشاعات و راه پله ها هستند. عدم نظافت راه پله و مشاعات نشانه عدم نظم و آرامش در مجتمع و منازل ساختمان می باشد. شما می توانید برای سهولت در نظافت ساختمان خود با یک شرکت خدماتی جهت نظافت راه پله و مشاعات قرار داد ببندید.

اهمیت نظافت ساختمان

مشاعات ساختمان به دلایل مختلفی کثیف می شوند و به کرار به نظافت نیاز دارد. دلایلی همچون ریختن زباله روی راه پله و پارکینگ یا روغن ریزی ماشین های دارای نقص فنی در پارکینگ و … موجب کثیف شدن مشاعات ساختمان می شود.

نظافت مشاعات نیز همانند نظافت منزل مهم است. زیرا آلودگی ها می توانند از مشاعات به داخل منزل شما راه پیدا کنند. به علاوه ممکن است محل مناسبی برای رشد حشرات موذی شوند. این حشرات می توانند به داخل منزل شما راه پیدا کنند و آرامش شما را برهم بزنند.

بنابراین نظافت مشاعات را جدی بگیرید. هر نقطه ای از ساختمان شما می تواند در معرض آلودگی ها قرار گیرد و خطر گسترش آن آلودگی ها شما را تهدید می کند.

نظافت ساختمان شامل چه خدماتی می شود؟

نظافت لابی

معمولآ مجتمع ها و ساختمان های بزرگ دارای لابی می باشند. به دلیل ورودی ساختمان و نشان دادن جلوه زیبا ساختمان، نظافت لابی یکی از مهمترین کارهای نظافت ساختمان محسوب می شود. لابی معمولآ هر هفته یا نهایتا دو هفته یکبار نیازمند نظافت می باشد.

نظافت پارکینگ

خدمات نظافت پارکینگ ساختمان ها، یکی از مهم ترین قسمت های نظافت مشاعات ساختمان می باشد که اغلب نادیده گرفته می شود. تیم تخصصی پارسه برتر به عنوان کارشناسان حرفه ای خدمات ساختمانی، از اهمیت نظافت پارکینگ ها کاملآ واقف هستند. تمیز بودن محیط پارکینگ ها موجب می شود محیطی امن، تمیز و تاثیری مثبت برای کارمندان، مالکین و مستاجرین ایجاد شود.

شست و شوی پارکینگ با دستگاه فشار قوی:

برای نظافت پارکینگ از دستگاه های فشار قوی استفاده می شود. برای انجام این کار هم مواد پاک کننده و هم پاک کننده های چربی به کار برده می شود. به این ترتیب تمامی لکه های سرسخت روغن و چربی از بین می رود. در این روش استفاده از آب بسیار اهمیت دارد.

جارو زدن پارکینگ ها:

در خدمات نظافت پارکینگ، جارو زدن از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار به دفع زباله ها به صورت مداوم کمک می کند تا پارکینگ ساختمان شما همیشه تمیز باشد. برخی از خدماتی که متخصصان پارسه برتر مرتبط با نظافت پارکینگ انجام می دهند عبارتند از:

 • تعویض لامپ ها
 • نقاشی کردن دیوارها
 • شستن و خشک کردن دیوارهای پارکینگ
 • بررسی لامپ ها، لوله کشی و…..

نظافت آسانسور

آسانسورها محلی برای رفت و آمد محسوب می شوند. کابین های آسانسور به دلیل طیف وسیعی از فاکتورها همچون رطوبت ناشی از بارش برف تا رفت و آمد افراد بیمار به سرعت می توانند کثیف شوند.ن ظافت آسانسور بیرون و داخل کابین جزو وظایف نیروی نظافتی است.

در خدمات نظافت مشاعات، تکنسین های شرکت پارسه برتر تمام قسمت های آسانسور را تمیز و ضدعفونی کرده تا از انتقال بیماری بین ساکنین ساختمان خودداری شود.

نظافت حیاط

نظافت حیاط مخصوصا در فصل پاییز دارای اهمیت فراوان است. برای هرس کردن درختان یا سم پاشی درختان شرکت پارسه برتر دارای نیروهای متخصص  می باشد. چنانچه شما خواستار نیروی متخصص برای هرس کردن درختان هستین لطفا به شرکت اطلاع دهید.

نظافت قسمت‌های برقی 

تمیز کردن قسمت‌های حساس فضای عمومی

نظافت راه پله

نظافت راه پله ساختمان های دارای آسانسور معمولآ به دلیل عدم استفاده زیاد هر دو هفته یکبار یا نهایتآ هر ماه یکبار انجام می شود. نیروی نظافتی موظف به تمیز کردن درب ورودی هر واحد و شستشوی پا دری هر واحد است.

تمیز کردن راه پله شامل چه مواردی است؟

نظافت راه پله به طور کلی به تمامی راه پله ها از طبقه منفی یک تا آخرین طبقه راه پله با تمامی متعلقات اون رو شامل می‌شه:

 • نظافت پاگردها
 • دستمال کشی دیواره‌های راه پله
 • شستن محوطه ورودی ساختمان
 • دستمال‌کشی قرنیزها
 • پاک کردن نرده‌ها
 • شستن درب ورودی
 • نظافت پله ها و راهروها
 • شستشوی درب و کابین آسانسور
 • پاک کردن شیشه‌ها از داخل

مواد شوینده مناسب جهت تمیز شدن راه پله

برخی مواقع در زمان کوتاهی بعد از نظافت، راه پله ها سریعآ دچار آلودگی و کثیفی می‌شود که با نارضایتی زیادی از ساکنین همراه است؛ این مشکل به دلیل عدم استفاده از وسایل شوینده مناسب است.

از اون‌جایی که راه پله ها یکی از پر رفت‌ و آمدترین مکان‌های هر ساختمان می باشد، استفاده از مواد شوینده اسیدی مانند وایتکس و یا جرم‌گیرهای مختلف، کار اشتباهی است؛ چرا که این مواد بعد از پاک‌سازی حالتی چسبنده پیدا می کنند و باعث کثیفی هرچه بیشتر می شوند؛ بنابراین با توجه به نوع نظافت، نیروهای نظافتی باید از شوینده‌های مناسب استفاده کنند.

تجهیزات و مواد قابل استفاده برای نظافت ساختمان :

تجهیزات و مواد استفاده شده در نظافت تاثیر زیادی دارد. مواد مورد استفاده در نظافت باید علاوه بر تاثیر زیادی که روی جرم ها و کثیفی ها می گذارد، باعث آسیب رسیدن به اجسام و سطوح نشود. برخی از مواد استفاده شده برای نظافت موجب حساسیت می شوند و می تواند بطور جدی سلامتی شما را به خطر بیندازد.

به همین خاطر فرد نظافتچی باید به چند موضوع توجه داشته باشد. اول اینکه از مواد شوینده ی اسیدی خیلی قوی برای نظافت استفاده نکند. زیرا این مواد عمر اجسام و سطوح در حال نظافت را کم می کند.
دوم اینکه از مواد ضد حساسیت جهت نظافت استفاده کند. زیرا استفاده از مواد حساسیت زا سبب به خطر افتادن سلامتی افراد ساختمان می شود.
نکته سوم اینکه برای نظافت هر سطحی از مواد شوینده ای استفاده کند که تاثیر خوبی داشته باشد. در شرکت نظافت ساختمان پارسه برتر تمامیه نکات ذکر شده توسط نظافتچی رعایت می شود.

چطور یک نظافتچی ساختمان خوب پیدا کنیم؟

شاید شما هم کارگر نظافتی را از روی آگهی‌های روزنامه پیدا کنید و یا با معرفی دوستان و آشنایان آن را انتخاب کنید؛ اما استفاده از کارگرهای نظافتی مشغول در شرکت‌های نظافتی به شما کمک می‌کند تا با امنیت بالاتر و اطمینان بیشتر، خدمات موردنظرتان انجام شود.

برهمین اساس شرکت پارسه برتر بهترین کارگرهای خدماتی را درب منزل یا محل کار اعزام می کند. زیرا افراد خدماتی پارسه برتر خود را تابع شرکت می‌دانند و برای کاری که به عهده‌شان گذاشته می‌شوند، مسئول هستند.

شرکت نظافتی پارسه برتر با ارائه خدمات نظافت راه‌پله و مشاعات و همچنین کلیه خدمات مربوط به تمیزکردن ساختمان به شما کمک می‌کند محیط زندگی‌تان همیشه تمیز و دور از آلودگی باشد.

زمان مناسب برای نظافت ساختمان

برای داشتن یک ساختمان تمیز، با توجه به رفت و امد کودکان و بهداشت محیط بهتر است با در نظر داشتن اندازه ساختمان و تعداد خانوار ساکن در آن یک برنامه مرتب و به صورت روتین برای نظافت مشاعات داشته باشیم.

معمولآ زمان مناسب برای نظافت ساختمان روزی می باشد که در پارکینگ ساختمان ماشین کمتری وجود داشته باشد که این امر باعث می شود کارگر نظافتچی به راحتی پارکینگ را نظافت کند. پیشنهاد ما صبح اوایل هفته می باشد.

مزایای استفاده از خدمات نظافت پارسه برتر

 • هزینه مناسب و قیمت های از پیش تعیین شده
 • تضمین رضایت شما با ارسال مجدد نیرو به صورت رایگان
 • تعویض نیروی درخواستی در صورت عدم رضایت
 • استفاده دوره ای از واترجت جهت شستشوی مشاعات
 • به کارگیری نیروهای مجرب و آموزش دیده و حرفه ای

چه کسی برای نظافت ساختمان مناسب است:

نظافت کار راحتی نیست و هرکسی قادر به انجام کار نظافت بطور درست و دقیق نمی باشد. معمولآ ساختمان‌ها و آپارتمان‌هایی که دارای واحدهای زیاد هستند به نظافت هفتگی یا نظافت ماهانه نیاز دارند.

زیرا مشاعات این ساختمان‌ها به‌طور مداوم مورد استفاده تمام اهالی قرار می‌گیرد و بیشتر در معرض کثیف شدن هستند. اما نظافت کلی ساختمان کاری نیست که از عهده ساکنین ساختمان با مشغله‌هایی که دارند، بر بیاید.

نظافت نیز مانند هر کار دیگری بهتر است توسط متخصص این کار انجام شود. بدیهی است که یک نظافتچی ساختمان که تخصص کار نظافت را دارد بسیار بهتر از شما می تواند کار نظافت را انجام دهد چراکه مهارت و تجربه ی یک نظافتچی ساختمان خیلی بیشتر است.

در این مواقع بهتر است که نظافت آپارتمان را به متخصص این کار بسپارید تا خیالتان بابت انجام به‌ موقع و باکیفیت نظافت راحت باشد. کارگر نظافت ساختمان می‌تواند با مراجعه هفتگی یا ماهانه به ساختمان، تمام کارهای مربوط به تمیز کردن راه‌پله، نرده‌های پله، تمیز کردن پارکینگ و حیاط و حتی مرتب کردن باغچه را برای شما انجام دهد.
شرکت نظافتی پارسه برتر با سال ها تجربه در کار نظافت، درصد رضایت بالایی از مشتریان را بدست آورده است. این رضایت حاصل تجربه و مهارت شرکت پارسه برتر است.

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

021-72059