loading

کفسابی ساختمان، بتن، موزاییک، سرامیک و کفسابی اپوکسی

خدمات کفسابی چیست و چه کار‌هایی انجام می‌شود؟

خدمات کفسابی یکی از خدمات تخصصی است که باید با توجه به شرایط کفپوش اجرا شود.
کفسابی عبارت است از بین بردن آلاینده‌ها، لک‌ها و مواد سخت، چسب و رنگ با استفاده از دستگاه‌ها  و مواد مختلف. کفپوش سازه‌ها  فقط ازموازییک و سرامیک ساخته نشده است بلکه ممکن است ازتراورتن، اپوکسی و حتی چوب ساخته شده باشد . انتخاب روش مناسب کفسابی که نه تنها  ظاهرزیبایی ایجاد کند بلکه  افزایش عمر کف و دوام آن را نیز مد نظر داشته باشد،  کار تخصصی است و باید به عهده مراکزی که خدمات کفسابی ارائه می‌دهند گذاشته شود.

خدمات کفسابی چه کاری انجام می‌دهد؟

از کفسابی ، سنگسابی و ساب زنی بمنظور تمیز کردن، مسطح نمودن و براق کردن سنگ، همچنین از بین بردن قسمت‌های فرسوده سنگ و حفظ سالمی سنگ‌های ساختمان استفاده می‌شود. به طور کلی کفسابی هر مکانی باعث نو شدن سطح می‌شود. در طی این فرآیند یک لایه بسیار نازک از سطح سنگ‌ها صیقل داده و حذف می‌شود. همچنین کفسابی می‌تواند مدت زمان بیشتری سطح را تمیز نگه دارد و فرایند شست و شوی آن را نیز بسیار راحت تر کند. از همه مهم تر جلای زیبای راه پله‌ها می‌باشد که به جز انجام کفسابی با هیچ روش دیگری به دست نمی‌آید.

بسیاری از کفپوش‌ها، به خصوص کفپوش‌های سنگی و موزاییکی به مرور زمان دچار شکستگی و درز می‌شوند. این شکستگی و درزها در دردجه اول  چهره کفپوش را نازیبا می‌کند. و در درجه دوم دوام کفپوش را کم میکند.  یکی از خدمات کفسابی از بین بردن  ناهمواری‌هاو پرکردن درزهاست که ممکن است بسیاری از مردم از آن بیخبر باشند.

اگر کف سازه پر از ناهمواری باشد با هر بار نظافت جرم بیشتر یه خود جذب می‌کند، این ناهمواری‌ها با کف سابی به راحتی حذف می‌شوند. جامانده‌های سازه‌های ساختمانی چون آهک روی کف جلوه کف را نازیبا می‌کند و نظافت ان را با چالش مواجه می‌کند. یکی از وظایف شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کف سابی حذف پسماندهای ساختمانی است که روی کف چسبیده است.

کفسابی فقط برای تمیز کردن و براق کردن کف به کار برده نمی‌شود. گاها استفاده از مواد شیمایی چون وایتکس روی برخی متریال‌هایی اثرنامطوب به جای می‌گذارد یا مواد غذایی چون چای یا آبمیوه‌ها روی سنگ یا سرامیک ایجاد لک می‌کند که با روش‌های معمول پاک نمی‌شود. برای  پاک کردن رنگ، لکه، جرم‌های مقاوم و اثر مواد گوناگون از روش‌ها و مواد کفسابی استفاده می‌کنند.

با کفسابی  یک لایه از روی سطح برداشته می‌شود که با هر روش دیگری امکان پذیر نیست. با این کار یک سطح صیقلی خروجی کار خواهد بود. کفسابی  چهره مناسبی به ساختمان می‎‌‌‌‌دهد و  با ایجاد تمیزی و زیبایی باعث ایجاد حس خوبی به مراجعه کنندگان می‌شود مخصوصا اگر محیط مورد نظر محیط درمانی یا تجاری باشد.

کفسابی صرفا یک روش شست و شو نیست. همانطور که کفپوش‌ها مختلف است عمل کف سابی نیز متفاوت می‌شود. کارشناسان خدمات کفسابی برای انواع کفپوش‌ها برنامه خاصی در نظر گرفته می‌گیرند.

گاها سطوح اپوکسی عمر خود را کرده و باید کاملا تعویض شوند در این هنگام نیز برای پاک سازی کفپوش از رزین کهنه،  از دستگاه‌های کفسابی  اپوکسی استفاده می‌کنند. در این موارد میتوان سطح را از اپوکسی کهنه  پاک سازی کرد.
پس این نکته را  نیز در نظر بگیرید که  منظور از کفسابی اپوکسی صرفا شست و شو و تمیز کردن سطوح اپوکسی نیست بلکه عملیات کفسابی برای این دسته از کفپوش‌ها برای ترمیم و برداشتن کفپوش‌های کهنه اپوکسی نیز به کار گرفت می‌شود.

خدمات کفسابی
کفسابی بتن

کفسابی بتن و سنگسابی با دستگاه‌های مجهز

کفسابی بتن همانطور که از نام آن پیداست برای سطوح بتنی استفاده می‌شود. بتن به علت ماهیت ناهمواری که دارد به مرور زمان جرم می‌گیرد. برای مثال  برای از بین بردن جرم به وجود آمده از ریختن گازوییل یا مواد نفتی روی بتن در پارکینگ، پیاده روها یا انبار از این روش استفاده می‌کنند.
هدف از کفسابی بتن در درجه اول تحویل دادن سطح صاف و هموار و در درجه بعد یک سطح تمیزو صیقلی است. کفسابی بتن در ساختمان‌ها با استفاده از لقمه‌های الماسی انجام می‌شود، این عمل به منظور پاکسازی بتن ساختمان است.

این عمل گاهی به منظور براقی ، صاف و یکدست شدن بتن انجام می‌شود.

انواع کفسابی بتن

بتن‌ها به دو نوع بتن نرمه و بتن سنگ‌دار تقسیم می‌شوند.
نوع بتن نرمه بسیار راحت‌تر ساب می‌خورد و هزینه کمتری برای کفسابی دارد.
ساب خوردن بتن سنگ‌دار به نسبت نوع قبلی بسیار سخت‌تر است و نیاز به زمان بیشتری دارد.
برای کفسابی بتن از ماشین آلات مخصوصی استفاده می‌کنند که کار اصلی آن لایه برداری فیزیکی سطحی است.
از آنجایی که رسیدن به سطح هموارهدف اصلی کفسابی بتن است، بسیار از متخصصین این امر قبل از کار روی بتن آب می‌پاشند‍‌‍‌‍ این کارناهمواری‌های سطحی را
نمایان می‌کند و محل‌هایی که ممکن است در آینده محل تجمع جرم باشد را مشخص می‌نماید.
کار کفسابی بتن نسبت به سختی بتن‌ها بستگی دارد.
نوع لقمه الماسه‌ای که در کفسابی بتن استفاده میشود نیز متفاوت است انتخاب نوع الماسه و دستگاه تا حد زیادی به نرمی و سختی بتن بستگی دارد
و تشخیص آن به عهده کارشناسی است که به طور تخصصی کار خدمات کفسابی ارائه میدهند.

کفسابی بتن با الماسه های مختلف انجام می‌شود و مرحل مختفی دارد ولی درکل میتوان گفت الماسه‌هایی که برای کفسابی بتن استفاده می‌شود درابتدای کار زبر است و  پس از آن از الماسه‌های نرم استفاده می‌کنند. یعنی به طور خلاصه میتوان گفت مراحل کفسابی بتن طوری است که در ابتدا یک سطح صاف ایجاد می‌کند و بعد از آن سعی درتمیز و صیقلی کردن سطح مورد نظر دارد.

کفسابی ساختمان و مجتمع اداری و مسکونی

کفسابی ساختمان و مجتمع اداری و مسکونی از آن جهت اهمیت دارد که امکان نظافت روزانه و هفتگی را آسان تر می‌کند و زیبایی و جذابیت خاصی به ساختمان می‌دهد. از اهداف کفسابی علاوه بر زیبایی، برطرف کردن ایرادات کفپوش و راحت‌تر کردن امکان نظافت‌های بعدی است. ادارات، ساختمان‌های مسکونی، پاساژها، بیمارستان‌ها، مراکزخرید، رستوران‌ها ازجمله مکان‌های پرترددی هستند که  به نظافت روزانه و کفسابی نیاز دارند. در این مکان‌ها داشتن کفپوش صاف و صیقلی و تمیز بسیار مهم است و در جذب مشتری  تاثیرگذاراست.

در عمل کفسابی ساختمان یک لایه نازک از سطح کفپوش برداشته می‌شود و پس از آن کفپوش با مواد مخصوص و متناسب با نوع کفپوش شست و شو داده می‌شود. با این کار، یک سطح کاملا صاف و صیقلی خواهید داشت.

کف سابی پله و پاگرد در کفسابی ساختمان

یکی از مکان های پرتردد در ساختمان های اداری  و مسکونی  پله هاست. کسابی پله‌ها جزجدایی ناپذیر کفسابی ساختمان به شمار میآید.
پله و پاگرد یکی از مکان‌های پرتردد و همیشه در معرض دید عموم وساکنین ساختمان قرار دارد. باید توجه به این موضوع باید هفتگی نظافت پله‌ها و پاگردها صورت بگیرد که در ساختمان‌ها این اتفاق می افتد و اگر فردی که کار نظافت ساختمان را انجام می‌دهد فردی بی تجربه باشد و در شستشوی پله‌ها و راه پله برای از بین بردن کثیفی‌ها اقدام به شستشو با مواد اسیدی و جوهر نمک کند سبب ایجاد لکه‌های بیشتری بر روی پله‌ها و راه پله‌ها ایجاد شود.از آنجایی که معمولا ادارات و مراکز اداری با تردد بسیار همراه است. کفپوش‌ها در معرض آسیب بیشتری هستند. یکی از راه حل‌هایی که کفسابی ساختمان ارائه میدهد، تعمیر و بازسازی کفپوش هاست.

روش‌های بهتر متعددی برای از بین بردن این کثیفی‌،  جرم‌ها و خرابی‌ها  وجود دارد در این روش تکنسین پارسه برتر با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن برای کفسابی ساختمان اقدام به انجام ساب پله و پاگرد می‌نمایند.

مراحل کفسابی پله و پاگرد

در ابتدا باید روی پله یک کفسابی انجام شود تا لایه نازک از سنگ برداشته شود و جرم و کثیفی از روی سنگ زدوده شود. کفسابی پله و سنگ پاگردها با دستگاه مخصوص، ساب زنی می‌شود که باعث از بین رفتن ناخنک سنگ و یا پستی و بلندی‌ها می شود. سپس ساب‌های صیغلی زده خواهد شد تا بر روی سنگ‌ها آثاری مانند جوهر نمک و یا زبری ایجاد شده طی عملیات قبلی از بین رود.

برای اینکار نمی توان از دستگاه‌های بزرگ کفسابی در پله‌ها و راه پله‌ها استفاده کرد زیرا جابجایی دشوار خواهد بود و فضای زیادی بر روی سنگ‌های پله‌ها و راه پله‌ها وجود ندارد تا دستگاه تعادل داشته باشد. اما زمانی که از دستگاه‌های ساب زن دستی استفاده شود، فرد کفساب کنترل کامل تری بر روی دستگاه دارد. همچنین باعث می شود که سنگ های پله‌ها و راه پله‌ها با سنگ ساب دستی به صورت کامل کفسابی شوند  که همین امر موجب می‌شود که سنگ‌های شما به صورت کامل تمیز شوند.

سابزن پله و پاگرد

به فردی که با استفاده از امکانات موجود، اقدام به عملیات سابزنی پله و پاگرد می کند سابزن می گویند. در طی اجرای عملیات کف سابی پله که با فرزهای مخصوص کف سابی انجام می‌شود باید اصول و قواعد خاصی رعایت شود. مثال:

  • استفاده از فرز با دور کُند و گیربکسی
  • استفاده از پد و لقمه ساب‌های معتبر
  • آشنایی با اصول و دانش اولیه ساب پله
  • آشنایی با نحوه  جایگیری لقمه‌های کف سابی در این نوع دستگاه
  • استفاده از دستگاهی که میزان مصرف انرژی برق در آن به حداکثر رسد
  • استفاده از لقمه ساب‌های ایتالیایی

انواع کفسابی پله و پاگرد

کفسابی پله وپاگرد موزاییک

با دستگاه پاگردهای موزاییک را ساب لایه برداری زده سپس بتونه زده و بعد چند مرحله ساب نرم و ساب براق کننده خواهیم زد. پله‌های موزاییک هم میتوان با استفاده از دستگاه ساب مخصوص پله لایه برداری نمود و سپس مرحله ساب نرم زده و تمیز و شفاف کرده.

ساب پخ پله

با استفاده از دستگاه پخ پله‌ها را فرم مناسب می دهیم سپس پخ پله را با استفاده از ساب مخصوص نرم کرده تا جلوه زیبایی به پله داده شود. از مزیت‌های اینکار تمیز ماندن پخ پله و کثیف نشدن پله‌ها است.

نانو ساب

بعد از انجام کفسابی پله و پاگرد و بعد از نظافت راه پله میتوان پله و پاگردها را نانو انجام داد.

نانو پله وپاگرد در فضای باز

پله یا پاگردها که در فضای باز هستند بیشتر در معرض کثیف شدن می باشند. با انجام ساب بصورت آینه ای و نانو کردن میتوان تا زمان بیشتری از چرک شدن جلوگیری کرد. شرکت خدماتی پارسه برتر دارای افراد با تجربه برای انجام خدمات کفسابی پله راه پله می باشد و خدمات کفسابی ساختمان را به صورت کاملآ اصولی و حرفه ای انجام می‌دهند.

ساب پولیشی

در کفسابی پله‌های سنگ گوهره و تراورتن چون برای پله مناسب نیستند بعد از کفسابی سطح پله و پاگرد میتوان پولیش انجام داد و سطح را براق و آینه ای کرد.

افرادی که خدمات کفسابی ساختمان را انجام می‌دهند یکی از با تجربه ترین افراد در امر کفسابی هستند. چرا که خدمات سابزنی به صورت دستی بسیار مهارت می‌خواهد تا سطح را به صورت یکسان و یکنواخت تحویل متقاضی دهد و با توجه به اینکه راه پله‌ها و پله‌ها برای انجام خدمات کفسابی یکی از موقعیت‌های سخت ساختمان برای انجام خدمات کف سابی محسوب می‌شوند.

کفسابی ساختمان
کفسابی سرامیک

کفسابی سرامیک چیست و چگونه انجام می‌شود؟

کفسابی سرامیک برای از بین بردن سیاهی و جرم موجود بر روی سرامیک انجام می‌شود.

در شستشو سرامیک، کثیفی تماما از بین رفته و براقی و زیبایی کاملا مشهود است.

کفسابی سرامیک با استفاده از تجهیزات مخصوص صورت می‌گیرد و جرم‌های موجود بر روی سرامیک را به طور کامل از بین می‌برد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کفسابی سرامیک
هدف اصلی کفسابی سرامیک برطرف کردن رنگ، لکه، مواد چسبنده و هرگونه موادی است که زیبایی و درخشندگی کفپوش آسیب رسانده باشد.
کفپوش هتل‌ها، تالارهای عروسی و پذیرایی ،نمایشگاه‌ها، مراکز تجاری و بسیاری از پاساژها از سرامیک ساخته شده است.
در این گونه مشاغل تمیزی و نظافت نقش اساسی در نمایش کسب و کار دارد.
البته نوع کفسابی بسته به نوع و عمق رسوبات می‌تواند مختلف باشد. مواد و روش‌هایی که در کفسابی سرامیک استفاده می‌شود نیز مختلف است.
مثلا در مورد سالن‌های همایش و نمایشگاه‌ها دستگاهی که در کفسابی سرامیک استفاده میشود یک لایه نازکی ازسطح سرامیک برمیدارد و نوعی لایه برداری سطحی را انجام می‌دهد.
ولی کفسابی آشپزخانه‌ها، کار کاملا متفاوت است چرا که رسوبات ضخیمی باید از روی سرامیک برداشته شود .
برای همین امر از دستگاه‌های مختلفی برای کفسابی سرامیک استفاده می‌شود. دستگاه ساب دستی برای تمیز کردن مکان‌هایی که دسترسی سختی دارند به کار گرفته می‌شود
دستگاه کفسابی سرامیک تک فاز برای مکان‌هایی که به برق تک فاز مجهز هستند به کار گرفته می‌شود این دستگاه در برابرنوع سه فاز کم قدرت تر است و برای
مصارف خانگی و مراکز تجاری کوچک مناسب است. دستگاه کفساب سه فاز سرامیک نیز پرقدرت ترین نوع کف ساب است و لایه عمیق تری از سطح را کف سابی میکند.
انتخاب بهترین روش کفسابی به عهده کارشناسانی است که خدمات کفسابی ارائه میدهند.

کفسابی موزاییک چیست و چگونه انجام می‌شود؟

کفسابی موزاییک می‌تواند به یکدست بودن موزاییک ها، حذف درزهای میان موزاییک و شفافیت آن کمک کند. موزاییک یک نوع سنگ مصنوعی به شمار می‌رود که از شن، ماسه و نوعی سیمان ساخته می‌شود. یکی از روش‌های تمیزی و براق کردن موزاییک کفسابی موزاییک است. این نوع کفسابی با توجه به گوناگونی نوع موزاییک‌ها روش‌های مختص به خود را دارد.

هدف کفسابی موزاییک فقط برطرف کردن جرم و کثیفی‌های آن نیست بلکه بسیاری از درخواست‌هایی که برای کفسابی موزاییک در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کفسابی ثبت ‌می‌شود
برای رفع ناهمواری‌هایی است که درحین اجرای یا به مرور زمان در آن ایجاد می‌شود، چرا که بسیاری قصد اجرای پارکت و دیگر کفپوش‌های دیگرروی موزاییک دارند. اگر شما هم جز این دسته هستید در مرحله اول باید یک سطح صاف و یکدست داشته باشید.
کفسابی موزاییک تنها راه حل صاف و یک دست کردن ناهمواری‌های موزاییک است.
کفسابی موازییک یک روش تمیز کردن و لایه برداری فیزیکی نیز به حساب میآید. به همین دلیل استفاده از فرچه برای تمیزی موزاییک یک روش موقت است و نمیتواند یک
سطح صاف و بدون برجستگی به شما تحویل دهد.
همان طور که گفته شد کفسابی موزاییک یک روش تمیزسازی و صاف و یک دست کردن سطح موزاییک است
به طوری که تمیزی موزاییک ماندگار باشد و نظافت آن نیز آسان باشد.

کفسابی موزاییک
کفسابی اپوکسی

کفسابی اپوکسی

کفسابی اپوکسی در آخرین مرحله  اجرای اپوکسی کف انجام می‌شود. پس از کفسابی اپوکسی یک سطح فوق العاده براق و صیقلی خواهید داشت.

اصولا اپوکسی یک ماده چسبناک طبیعی یا مصنوعی است که در الکل حل می‌شود. این ماده در کارهای هنری و صنعتی کاربرد فراوانی دارد. این ماده به علت جلا و زیبایی که به سطح می‌دهد به عنوان کفپوش نیز به کار برده می‌شود.

کف‌پوش‌های اپوکسی از چندین لایه رنگ و مواد رزین درست شده‌اند، استحکام بالا و مقاومت بالای اپوکسی به دلیل وجود رزین در آن است.

انوع مختلفی رزین‌های اپوکسی که برای کف پوش استفاده میشود به شرح زیر است.

  • پلی استر
  • اپوکسی پلی اورتان
  • اپوکسی
  • وینیل استر

صرفه نظراز نوع رزینی که در کف پوش اپوکسی وجود دارد. با کفسابی اپوکسی میتوان براقیت کفپوش را به آن برگرداند.

021-72059