loading

خدمات مراقبت از سالمندان

خدمات مراقبت از سالمندان در منزل

خدمات مراقبت سالمندان

خدمات مراقبت از سالمندان : سالمندانی هستند که نیازمند مراقبت زیاد به دلیل مشکلاتی مانند زمین گیر شدن، کهولت سن و فرتوت شدن قادر نیستند کار خود را انجام دهند و به همین خاطر بایستی مراقبان اصول نگهداری از سالمند را با توجه به نوع بیماری و وضعیت سالمند آموزش ببینند.

به عنوان مثال در صورتی که سالمند تنها فقط بایستی بر روی تخت بماند حتما لازم است تا راه های جلوگیری از ایجاد زخم بستر و در کل برخی اصول نگهداری را بداند و فرد سالمند را به طور مدام جا به جا کند و یا نواحی را که در معرض فشار هستند را ماساژ دهد تا خون بیش تری در آن جریان پیدا کند.

سالمندی که دچار زوال عقل شده است بایستی مراقبی صبور و با اخلاق و با حوصله داشته باشد.

از جمله علائم بیمارانی که مبتلا به فراموشی و زوال عقل هستند

فراموشی یک موضوع و پرسیدن سوال های مکرر و تکراری می باشد که در این صورت مراقب بایستی برای توضیح دادن هر موضوعی اطلاعات بیش تری را در اختیار سالمند قرار دهد.

مراقب ها حتما باید آموزش های لازم را ببینند و این آموزش ها شامل مراقبت های مختلف از سالمندان بر اساس مشکلاتی که دارند، می باشد.

آشنایی با انواع داورها نیز برای پرستار سالمندان ضروری است؛ زیرا مصرف دارو در میان سالمندان بسیار  رایج است.

نظافت سالمندان در بستر

جهت استحمام کردن آنها شما می توانید از یک صندلی مخصوص حمام یا یک ویلچر استفاده کنید.

اگر فرد سالمندان توانایی حرکت اجزایی از بدن مانند دست را داشته باشد می تواند با نشستن روی یک صندلی خود را بشوید در غیر اینصورت شما باید در این کار به آنها کمک کنید.

سعی کنید شستشو و حمام کردن سالمندان را با مراقبت انجام داده و از لوازم حمام تمیز و نرم استفاده کنید.

درخصوص افرادی که توانایی حرکت و نشستن ندارند، شما باید مراقبت های بهداشتی و کارهای روزمره آنها را برایشان انجام دهید.

برای مثال برای حمام کردن شما می توانید از فرد دیگری کمک گرفته و با درست کردن یک تشک نرم با روکش پلاستیک آنها را در حمام خوابانده و شستشو را انجام دهید.

البته اگر بیمار بستری شما وضعیت حاد و زخم بستر دارد باید با مشورت یک پزشک یا پرستار شستشوی بدن او را انجام دهید.

درخصوص مراقبت از دندان ها نیز شما باید روزانه و مرتب این کار را برایشان انجام دهید و وسایل مورد نیازشان را در اختیار قرار دهید.

همینطور کوتاه کردن ناخن ها را نیز باید مرتب انجام دهید؛ بویژه کوتاه کردن ناخن های پا که برای اکثر سالمندان حتی آنهاییکه کمی توانایی حرکت دست ها و پاهایشان را دارند، دشوار است.

از بین بردن موهای زائد نیز باید بطور مرتب انجام گیرد تا مشکلاتی مانند عرق سوز شدن یا زخم شدن بدن بوجود نیاید.

در زمینه طهارت شما می توانید به سالمند بیمار خود در رفتن به سرویس بهداشتی که مجهز به توالت های فرنگی است کمک کنید و اگر اصلا توانایی حرکت ندارند، می توانید از پوشاک مخصوص بزرگسالان که در بازار موجود است استفاده نمایید.

نکته مهم این است که تمیز کردن این قسمت از بدن بطور منظم بسیار مهم است تا از بیماری های مختلفی مانند زخم بستر در این قسمت از بدن پیشگیری شود.

 

مراقبت و نگهداری از سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمند، برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با سالمند یکی از مهمترین وظایف پرستاران سالمند می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا عزیزان شما کمتر در معرض افسردگی‌های دوران سالمندی قرار بگیرند.

 

مراقبت و نگهداری از سالمند مراقبت و نگهداری از سالمند، برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با سالمند یکی از مهمترین وظایف پرستاران سالمند می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا عزیزان شما کمتر در معرض افسردگی‌های دوران سالمندی قرار بگیرند.

 

انواع خدمات مراقبت سالمندان :

مراقبت از سالمندان و ناتوانان با کادر مجرب و دوره دیده خانم و آقا در منازل، محل کار، آسایشگاه ها،

بیمارستان ها و بصورت همراه در مسافرت بصورت شبانه روزی، روزانه و نیمه وقت.

021-72059