نظافت مهدکودک

high school hall and lockers [url=http://www.istockphoto.com/my_lightbox_contents.php?lightboxID=5481886][img]http://i176.photobucket.com/albums/w171/manley099/Lightbox/flame.jpg[/img][/url]


مهد کودک محیطی است که کودک بیشتر روز را در آن سپری می کند. از یک سو حضور در مهدکودک فرصتی استثنایی است تا مهارت‌های آموزشی را فرابگیرد و از سوی دیگر باید پذیرفت که اجتماعی شدن به انتقال ویروس‌ها و باکتری‌های مضر بین کودکان کمک می‌کند.
متاسفانه بسیاری از کودکان در مهدکودک بیمار می‌شوند. به حداقل رساندن آلودگی و باکتریایی در مکان‌هایی که کودکان رفت و آمد می‌کنند، بسیار مهم است و این مهم تنها از طریق نظافت مهدکودک امکان پذیر است.
شما نیز به عنوان کسی که که یک مهدکودک یا پیش دبستانی را اداره می کنید، باید سلامتی کودکان برایتان در اولویت اصلی باشد.

نظافت مهدکودک

اهمیت نظافت مهدکودک

والدین در انتخاب مهدکودک به تمیزی اهمیت زیادی می‌دهند

برای یک کودک گذراندن ساعات زیادی در روز با همسالان فرصتی برای یادگیری و اجتماعی شدن است. بدیهی است که معیارشان در انتخاب مهد کودک حرفه ای بودن و شایستگی کارکنان (معلمان، کارکنان، دستیاران) است ولی محیطی که کودکانشان در آن قرار است، آموزش ببینند نیز بسیار مهم است. والدین به تمیزی محیط آموزشی به عنوان یکی از معیارهای انتخاب مهد کودک توجه ویژه ای دارند.

نظافت مهدکودک از انتشار بیماری جلوگیری می‌کند

تمیز کردن منظم مهد کودک یک اقدام ایمنی مهم در برابر عوامل بیماری زاست و از گسترش بیماری جلوگیری می‌کند.
اگر کودکان دائماً با شیوع بیماری دست و پنجه نرم کنند، لاجرم در خانه بمانند و غیبت کنند، این غیبت‌ها باعث می‌شود که در مهدکودک خوب عمل نکنند.
شستشو و ضد عفونی اسباب بازی‌ها (بهتر است اسباب بازی ها شسته شوند تا ضد عفونی)، شستن مکرر دستشویی و ضد عفونی کردن محل‌هایی که با تماس مکرر دست همراه است در زمان شیوع ویروس در جلوگیری از شیوع بیماری موثر است.
به نظر می‌رسد ساده‌ترین راه‌حل پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها و محافظت از کودکان در برابر میکروب‌ها و باکتری‌ها – نظافت مهدکودک بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن و مضر باشد.

نظافت مهدکودک

ایجاد تمرکز

کاملا بدیهی است که یک محیط به هم ریخته تمرکز را از بین می‌برد و آموزش را مختل می‌کند. بودن در یک محیط منظم و تمیز باعث حفظ تمرکز می‌شود و معلمان و کارکنان نیز در یک محیط منظم عملکرد بهتری دارند.
اگر کودکان در فضایی به هم ریخته کار کنند، تمرکز کمتری خواهند داشت و بهره‌وری کمتر نتیجه آن خواهند بود. یک محیط آموزشی تمیز و مرتب برای استفاده حداکثری از مهدکودک ضروری است.

در نظافت مهدکودک بر روی موارد زیر تمرکز کنید

ضدعفونی کردن میزها، صندلی‌ها و سطوح – به ویژه در ضدعفونی کردن مناطقی مانند دستشویی و آشپزخانه
کودکان خردسال مستعد ابتلا به آلرژی و آسم هستند، بنابراین مهم است که گرد و غبار، گرده و سایر آلرژن های موجود در هوا را تا حد امکان دور نگه دارید
رد دست‌های کوچک و کثیف روی پنجره و درب شیشه‌ای در هر مهدکودکی بسیار آشناست. برای اینکه همه چیز زیبا و تازه به نظر برسد، تمیز کردن منظم شیشه های مهدکودک را مد نظر داشته باشید.
جاروبرقی و گردگیری در نظافت مهدکودک مهم است و باید هر روز صورت بگیرد در مهد کودک به راحتی کف اتاق کثیف می‌شود. کودکان خردسال یا نوزادان زمان زیادی را روی زمین می‌گذرانند. فرش و موکت مهد کودک باید زود به زود شسته شود.

نتیجه گیری

جایی که کودکان در آن قرار دارند زود به زود کثیف می‌شود. اگر به سلامت کودکان اهمیت میدهید باید به نظافت مهم کودک نیز اهمیت بدهید. اگر از سرویس های خدمات دهنده نظافت کمک بگیرید میتوانید نظافت جامع و مقرون به صرفه ای را دریافت کنید که هم کارکنان و هم والدین درمحیط آموزشی احساس خوبی داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *